Makina Parkurumuz

Hizmetlerimiz / Makina parkuru

Dia Reklam (Dia Dijital), sektördeki en genç ve yüksek teknoloji makina parkurlarından birine sahiptir. İsveç, Japon ve Alman menşe'li makina parkuruna sahip olan şirketimiz, rakiplerine göre daha yüksek çözünürlükte (1200 Dpi) ve hassaslıkta baskı ve kesim işleri yapabilmektedir. Hemen hemen her malzeme ile çalışabilen şirketimiz, kalınlığı 5 cm'e kadar olabilen malzemelere doğrudan UV yöntemi ile baskı yapabilmektedir. Günlük baskı kapasitesi UV baskıda 3000 m2, solvent makinada 2000 m2 olmak üzere toplam 5000 m2dir. Tüm bu özellikleri ile şirketimiz tam anlamıyla bir üretim merkezidir.

swissqprint

SwissQPrint

Piyasada çok sınırlı sayıda üreticinin sahip olduğu SwissQ marka UV baskı makinesi ile flatbed (plakalara doğrudan) baskı teknolojisini kullanmaktadır. 320 cm genişliğinde olan rulo malzemelerde sonsuz uzunlukta olarak tanımlanan baskı boyutuna erişebilmektedir. Plakalarda ise yekpare baskı ölçüsü 320 cm’e 200 cm’dir.
zünd

Zünd Swiss Cutting Systems

Kesim işlerini ZünD marka kesim robotu ile yapmaktadır. Yüksek hassasiyette olan makinenin sahip olduğu çoklu bıçak yapısı, birçok malzeme ile çalışmayı ve özel kesim, pilyaj, ferforje işlerini yapmayı mümkün kılmaktadır.
Seiko

Seiko

Sektörde genel olarak kullanılan solvent baskı işlerini de makine parkurundaki Seiko marka makinesi ile yapmaktadır. Bu makine ile 152 cm’e sonsuz uzunlukta baskılar yapabilmektedir.
crystaljet

CrystalJet Solvent Printer

Crystal Jet, hem baskı kalitesi hem de performansı ile her zaman tercih edilen markalar arasında yer almaktadır.
graphtec

Graphtec Plotter

Plotter çizici anlamına gelmektedir. Plotter kesim üstün fiyat/performans CE5000 Serisi, makul bir maliyetle yüksek uç birimleri ile karşılaştırılabilir performans sunar. Üstün temel performans ek olarak, CE5000 gibi basılı malzemelerin yüksek hassasiyetli kesim sağlamak için tescil işareti algılama gibi özellikleri içerir. Bu çizici iş verimliliği ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur.
hp designjet

HP Designjet

Plotter kullanımının yaygın olduğu sektörler matbaalarda, baskı ofislerinde, mimarlar ve mühendisler tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde farklı alanlardada kullanılabilmektedir. Canvas tablo baskısı yapan yerlerde,Büyük marketlerde, afiş, iç mekan giydirme alanlarında karşımıza çıkabilmektedir..

Yukarıdaki makinalar haricinde, plotter, laminasyon, kaynak vb. işleri yapan tamamlayıcı makinalarımızda bünyemizde mevcuttur.